یک رویکرد امن تر برای نجات در آب با راهنماهای جدید ایزو

0 198

پیشگیری بهتر از درمان است، مخصوصاٌ وقتی حوادث در دریا رخ می دهند.

در دسترس داشتن قایق نجات برای هر کشتی مشمول قانون دریانوردی اجباری است، به همان گونه نیز داشتن قایق نجات که توسط پرسنل ذی صلاح حفظ، تعمیر و آزمایش شود. مجموعه جدید ویژگی هایی که ایزو به تازگی منتشر کرده، به این دسته از پرسنل کمک می کند تا الزامات قانونی و بین المللی جدید را در مورد قایق های نجات اعمال کنند.

افراد امیدوارند که هرگز مجبور به استفاده از قایق نجات نشوند، اما لازم است که قایق ها همیشه در بهترین حالت خود باشند. اخیراً قوانین سفت و سختی توسط سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) قایق های نجات غریق و قایق های نجات را تحت پوشش قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که پرسنل مسئول به خوبی شایسته انجام این کار هستند.

مجموعه جدید ویژگی های ایزو که در دسترس عموم می باشد، به تازگی منتشر شده تا به افراد درگیر در آزمایش، تعمیر، حفظ و نگهداری و تعمیرات اساسی قایق های نجات و نجات غریق برای مطابقت با قوانین جدید کمک کند.

ISO/PAS 23678

ISO/PAS 23678، با عنوان پرسنل خدمات در حوزه تعمیر و نگهداری، آزمایش دقیق، آزمون عملیاتی، تعمیرات اساسی و تعمیر قایق های نجات و قایق های غریق نجات، راه اندازی تجهیزات و آزاد کردن چرخ دنده ها، حاوی دستورالعمل دقیق در مورد الزامات صدور گواهی است که براساس قوانین IMO اجباری هستند.

چهار سند موجود در این مجموعه، الزامات ارائه دهندگان آموزش، آموزش اولیه برای پرسنل خدمات، آموزش تکنیسین سطح 1 و سطح 2 در حوزه شایستگی را پوشش می دهد.

این مجموعه توسط کمیته فنی ISO/TC8/SC1 با عنوان کشتی ها و فناوری دریایی، ایمنی دریانوردی تدوین شده که مسئولیت کمیته فنی آن بر عهده سازمان استاندارد ایالات متحده (ANSI) می باشد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به پرتال ایزو به نشانی www.iso.org مراجعه فرمائید.

منبع: سایت ایزو

مترجم: پریسا فقیهی (دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

شرکت ارزیاب مدیریت همام (AMH) هیچگونه فعالیت مشاوره ای ندارد و زمینه کاری آن ممیزی و صدور گواهینامه استانداردهای مدیریتی از قبیل ISO 9001- ISO 14001 - … است.

همچنین تمامی دوره های آموزشی در آکادمی آموزشی به صورت عمومی و بر پایه الزامات استانداردها می باشد و آموزش اختصاصی در زمینه صنعت یا فعالیت تخصصی برگزار نمیکند.